Jedinečné

detské ihriská

Neponúkame vám katalóg herných prvkov, pretože nebudujeme z prefabrikátov. Všetky naše preliezačky sú originálne a vždy sa od seba líšia, ako sa od seba líšia dva stromy. Postavíme ihrisko na mieru, s originálnym motívom, s kvalitným remeselným opracovaním a predovšetkým s citom pre estetiku.

Chceme, aby z našich detí vyrástli citliví mladí ľudia, ktorí si budú ceniť autentickosť a kvalitu.

Autorom návrhov je akademický sochár Jozef Kliský.

Skúsenosť

25 rokov

Prvé detské ihrisko bolo postavené v roku 1992 ako súčasť povinnej civilnej služby. Vtedy bolo na Slovensku pramálo kvalitných a bezpečných detských ihrísk, preto sme pri tejto činnosti zostali. Odvtedy sme postavili desiatky väčších či menších zostáv, preliezačiek či fitdráh.

Vybrali sme si kvalitné a odolné agátové drevo a ihriská budujeme vlastnými rukami. Ceníme si kvalitnú domácu výrobu a myslíme na prírodu – preferujeme prírodné materiály a nátery.

Bezpečné

a certifikované

Všetky naše preliezačky spĺňajú prísne bezpečnostné normy STN EN 1176 a STN EN 1177. V prípade potreby vieme dodať certifikáty a návod na obsluhu, nepríklad že po šmykľavke sa nechodí v protismere!

Bezpečnosť na ihrisku nezávisí len od kvalitných preliezačiek. Hoci sa snažíme myslieť naozaj na všetko, práve ihrisko je to miesto, kde sa majú deti naučiť ohľaduplnosti a spolupráci s cudzími rovesníkmi. Preto môžeme pokojne vyhlásiť, že detské ihriská sú vlastne multi-edukatívny priestor.

Som pacifista, takže namiesto povinnej vojenskej služby som si vybral civilnú službu a v rámci nej som urobil prvé detské ihrisko... Zdalo sa mi to ako lepšia alternatíva.
- Jozef Kliský

Naša filozofia

Akademický sochár Jozef Kliský sa tvorbe detských ihrísk venuje už 25 rokov. Za ten čas samozrejme tvorí aj umenie a stará sa o sedemčlennú rodinu. Množstvo inšpirácie a motivácie vo svete, najmä v tom prírodnom, však nachádza neustále. A presne táto fantázia a nápaditosť, s ktorou buduje detské ihriská, sa prenáša aj na naše deti. Záleží na vás – rodičoch, riaditeľov škôl či hotelov, starostoch či aktivistoch – aký priestor na hru, rozvíjanie a vyrastanie ponúknete svojím deťom. My sa snažíme dať im to najlepšie – bezpečné, kreatívne, interaktívne a zábavné. Sme radi, že ste zablúdili na naše stránky, ktoré vás o tom môžu presvedčiť.

Naše ihriská sú väčšinou z tvrdého dreva, ale aj z materiálov, ktoré sa na danú tému hodia alebo súvisia s charakterom prostredia, napríklad betón alebo aj kov. Ako dopadové plochy preferujeme jemný štrk. Je to prírodný materiál a trocha štrku v teniskách ešte nikomu neublížilo. Snažíme sa pracovať aj so zeleňou na mieste – pokiaľ nám na stavbe stojí strom, tak tam stáť aj zostane.

Chceme deťom ponúknuť kvalitný  a nápaditý priestor na hru a rozvoj ich schopností fantázie.